Největší australský obráběcí stroj od Starragu

Starrag dodává 5-osý portálový portál stroj Droop + Rein s 11-metrovým otočným stolem na opačnou stranu světa.

Australská vláda vybrala francouzskou společnost Naval Group na dodávku flotily 12 špičkových ponorek, známých pod označením „Attack Class“ pro královské australské námořnictvo. Výroba flotily Attack Class bude probíhat v moderní loděnici specializované na výrobu ponorek v přístavním městě Osborne v jižní Austrálii. Jedná se o největší a nejsložitější projekt akvizice obrany v australské historii s odhadovanými náklady okolo 50 miliard dolarů.

K exkluzivním dodavatelům Naval Group patří i společnost Starrag, která do projektu dodává historicky největší portálový stroj, který byl kdy na australské půde uveden do provozu.

„Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto prestižního projektu
v Austrálii.“

Pro projekt byl vybrán vertikální portálový stroj Droop + Rein G 110TT HR100 C, který je schopný zvládnout velké trupové prvky s vysokou přesností požadovanou i při výrobě dalších komponentů na stavbu ponorek. S pojezdy 14 000 x 13 000 x 3 500 mm v osách X / Y / Z a otočným stolem o průměru 11 m se stává absolutním rekordmanem ve své třídě.

Na dodávce zařízení Starrag spolupracuje s australským výrobcem obráběcích strojů H&H Machine Tools Australia, který dodá základní komponenty a poskytne kvalifikovaný personál k instalaci stroje. Starrag se postará klíčové části stroje, technickou podporu a kompletní proškolení obsluhy, aby byla zajištěna doživotní servisní služba. Australský průmysl tak získá plnou soběstačnost a nezávislost.

Marcus Queins, Starrag; John Davis, Naval Group Australia a Thomas Hegmann, H&H Machine Tools Australia

Za vyhranou zakázkou se skrývá dlouhý a komplikovaný proces výběru a vyjednávání. Ve prospěch vítěze hrály nejenom mnohaleté technické zkušenosti, ale také nemalé zkušenosti skupiny Starrag s velkými komplikovanými projekty. Ne každý dodavatel strojů zvládne řešit zakázku takového rozsahu na vzdálenost 15 000 km. Díky spolupráci Starrag Group s australským obchodním partnerem H&H Machine Tool Solutions je však hladký průběh prací zajištěn přímo na místě. I předchozí projekty realizované v jižní Austrálii, které se týkaly dodávky 4 strojů pro konstrukci letadel, poskytují firmě Starrag výbornou referenci a jsou v tomto ohledu zárukou kvality a profesionality.