Novinky

“Flanx“ – WFL Řešení ozubení CZ

“Flanx“ – WFL Řešení ozubení

„Náročná očekávání v oblasti výroby ozubených kol si vyžádají nejvyšší kvalitu a správnost profilu v kombinaci se spolehlivými a flexibilními řešeními (zejména ve výrobních prostorách malých a středních úrovní).“

To je odpověď od pana Kennetha Sundberga, generálního ředitele „After Market Sales“ ve společnosti WFL Millturn Technologies, když jsme s ním hovořili o jeho nadšení pro řešení ozubení. I když jsou obráběcí procesy na tradičních obráběcích strojích dobře zavedeny, v tomto oboru existuje nový trend. Zaměřte se na pětiosá kompletní obráběcí centra společnosti WFL Millturn Technologies.

Konkurenční tlak je ve vzduchu. Stále se měnící požadavky zákazníků nastavují nový rámec v oblasti výroby ozubených kol.  Stále více je zřejmé, že doba, kdy byly komplexní metody výroby ozubených kol vyhrazeny pouze pro specializované trhy nebo specialisty, končí. Trend k kratším dodacím lhůtám a následně i zvýšený výrobní výkon vyžaduje strategické přehodnocení výrobců ozubených kol, protože ekonomický způsob výroby je možný pouze tehdy, když se všechna ozubená kola zapojují plynule. Aby mohl hrát v top lize zpracování kovů, musí být výrobce schopen dodávat: nejvyšší kvalitu a bezchybné výsledky. Díky 5-ti osému kompletnímu obráběcímu centru a pokročilé technologii WFL je cíl „dokonale“ dosažitelný.

Výrobní proces řešení převodů je založen na stabilních procesech. Obráběcí operace jsou ovlivněny i nejmenšími změnami. Významná je proto perfektní kombinace obráběcího centra, procesních dat, upínacích nástrojů a měřicích systémů. Díky nejnovějším měřicím a skenovacím technologiím odpadnou nepružné výrobní metody s rychlořeznými ocelovými nástroji (HSS). Na oplátku se význam automatické kontroly kvality rychle zvyšuje. Přesná interpretace vyhodnocených dat umožňuje provozovateli přijmout případná nápravná opatření. Pokud jde o konkurenceschopnou výrobu jednoho kusu převodovky nebo ozubeného kolečka, je nezbytné mít individuální a flexibilní kontrolu nad výrobním systémem.

Efektivní alternativa

Společnost WFL Millturn Technologies přináší své pětiosé kompletní obráběcí centra se zkušenostmi, know-how v oblasti aplikačního inženýrství a vynikající odolnosti. Využití kompletních obráběcích center se osvědčilo v nejrůznějších odvětvích a nyní je načase, aby průmysl výroby ozubených kol využil své flexibility.

Inovativní technologie umožňují vysoké rychlosti obrábění, flexibilní obráběcí cykly, různé techniky měření procesů kombinované s komplexním programováním a simulacemi. Několik cyklů WFL kvalifikuje obrábění ozubených kol, obrobků a dalších složitých dílů. Pro zaručení vysoké přesnosti a pevnosti je na prvním místě našeho programu neustálý rozvoj inovací a vyspělých nástrojů z karbidu wolframu. Kvalita je dále zajištěna pomocí několika málo upnutí. Stabilní výkony, moderní nástroje a realizované obráběcí cykly vedly k extrémně zkráceným dodacím lhůtám, což dokazuje udržitelnost MILLTURN.

MILLTURN – Opravdová všestrannost

Zdokonalený vývoj robustních přesných nástrojů a specifických převodových nástrojů zaručuje vynikající výsledky. V závislosti na profilu a použití lze bez váhání zpracovat velikosti modulů až do M6 / M8.  Nasazení MILLTURNu otevírá dříve nedotčené možnosti a realizuje absolutní flexibilitu díky různým procesům obrábění, jako jsou soustružení, vyvrtávání, frézování, frézování profilů, InvoMilling ™ a „skiving“. Tato jedinečná transformovatelnost vytváří silné přednosti pro výrobce převodovek.

Technologické vedení prostřednictvím správného partnera

WFL Millturn Technologies buduje úzké vztahy s průmyslovými lídry na trhu, aby udržel technologickou výhodu. Obrábění ozubených kol se bude v příštím desetiletí silně měnit a společnost WFL je připravena představit pokročilá vylepšení a inovace.