Proč si výrobce měřící techniky Kroepelin GmbH pořídil druhý – naprosto identický – stroj Bumotec s191?
„V minulosti jsme vyráběli komponenty pro naše přístroje kombinací několika mechanických a manuálních operací“, vysvětluje Markus Deberle, výkonný ředitel firmy a dodává: “Díky Bumotecu jsme schopni kompletně obrobit nerezový komponent z tyčového polotovaru i během nočního bezobslužného provozu.“
Jedním z hlavních důvodů pro pořízení nového stroje byl i fakt, že stávající Bumotec byl vytížen na hranici možností s 7200 operačními hodinami ročně. Pro údržbu a servis tak byl ponechán jen minimální prostor . Svou roli hrálo také identické vybavení, včetně ovladače Fanuc 34i, čímž odpadla nutnost proškolení obsluhy.
„Strategie komplexního obrábění umožnila Kroepelinu snížit procesní časy a náklady o více než 30%.“
Centrum Bumotec s191 je využíváno k výrobě velmi složitých součástek s geometrií, která dříve běžně vytížila kapacity 3 strojů a vyžadovala další manuální operace. Došlo tak k uvolnění kapacit pro výrobu jiných produktů, což mělo pozitivní vliv na celkovou produktivitu firmy.
Strategie „zdvojených“ strojů se osvědčila již v minulosti. Společnost vybavila své závody v Schlüchternu i Mariánských Lázních identickými obráběcími stroji a zajistila si tak „zastupitelnost“ v případě nečekané odstávky: „Kdybychom byli nuceni jeden ze strojů odstavit, výroba může bez problému pokračovat na druhém zařízení.“